Topení,
s odborníkem na vytápění

Dálkové

Připojte se k dálkovému vytápění

Chcete si užívat teplo domova a ušetřit si potíže se sháněním paliva, revizí kotle, vymetáním komína a dalšími problémy souvisejícími s lokálním vytápěním a současně přispět ke zlepšení životního prostředí? Řešení je jednoduché - připojte se k síti dálkového vytápění!

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Dálkové teplo

16.2.2011Dálkové teplo

Přijdete večer v zimě domů a první co vás doma přivítá je tepelná pohoda. Ano, dnes už bereme za samozřejmost přijít do příjemně vytopeného bytu, kde nás hřejí radiátory. Bez starostí o to, kdo donese dřevo nebo uhlí ke kamnům. Bez starostí o to, kdo kamna připraví k zátopu. Bez starostí o to, kdo vybere popel, kdo vyčistí kamna, kdo bude přikládat a kdo bude uklízet ten nepořádek kolem kamen.

Samozřejmě, že přibyly jiné starosti. Především, který z pohodlných a čistých způsobů vytápění si zvolit a kolik nás to bude stát? Nabízí se nám individuální vytápění zemním plynem, elektřinou, obnovitelnými zdroji, ale i uhlím nebo dálkové vytápění. A o něm bychom si měli něco říci. Tytam jsou doby, kdy pokrok byl hodnocen podle množství a velikosti kouřících komínů. Ale právě tehdy, na začátku 20. století, u nás vznikaly první soustavy dálkového vytápění. Celkem logicky přinesla průmyslová centra i zhuštění osídlení kolem nich. Kotelny pak vedle tepla a elektřiny pro podniky začaly dodávat první teplo i pro vytápění a ohřev teplé užitkové vody do dělnických kolonií a dalších obytných i kancelářských budov.

Detail DISKUTOVAT (4 příspěvků)

Vytvořilo Anawe