Topení,
s odborníkem na vytápění
Topení

Dálkové teplo

Dálkové teplo

Přijdete večer v zimě domů a první co vás doma přivítá je tepelná pohoda. Ano, dnes už bereme za samozřejmost přijít do příjemně vytopeného bytu, kde nás hřejí radiátory. Bez starostí o to, kdo donese dřevo nebo uhlí ke kamnům. Bez starostí o to, kdo kamna připraví k zátopu. Bez starostí o to, kdo vybere popel, kdo vyčistí kamna, kdo bude přikládat a kdo bude uklízet ten nepořádek kolem kamen.

Samozřejmě, že přibyly jiné starosti. Především, který z pohodlných a čistých způsobů vytápění si zvolit a kolik nás to bude stát? Nabízí se nám individuální vytápění zemním plynem, elektřinou, obnovitelnými zdroji, ale i uhlím nebo dálkové vytápění. A o něm bychom si měli něco říci. Tytam jsou doby, kdy pokrok byl hodnocen podle množství a velikosti kouřících komínů. Ale právě tehdy, na začátku 20. století, u nás vznikaly první soustavy dálkového vytápění. Celkem logicky přinesla průmyslová centra i zhuštění osídlení kolem nich. Kotelny pak vedle tepla a elektřiny pro podniky začaly dodávat první teplo i pro vytápění a ohřev teplé užitkové vody do dělnických kolonií a dalších obytných i kancelářských budov.

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

věra  (5.2.2014 11:59)

dobrý den,chci se zeptat mám byt 1+1 kolik mám platit měsíční zálohy za dálkové topení a vodu? bydlím poprve v bytě s tímto topením?

věra  (28.4.2012 17:00)

od kolika hodin ráno má téct teplá voda .

Štěpánka  (10.2.2012 14:03)

Dobrý den,
chtěla bych znát odpověď kolik stupňů by měla mít voda dodávaná do domácností a kolik stupňů by měla mít voda dodávaná do topení.

Děkuji za odpověď

hanka  (11.10.2011 1:58)

Bydlim v druzstevnim byte 30 m2 rozuctovani tepla za rok je 15 800 kc stejne jako v bytech 3+1 druzstvo odmita namontovat termohlavice jak se muzu branit nebo je tato cena bezna za takto maly byt?


Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe