Topení,
s odborníkem na vytápění

Tepelná čerpadla

Vytápění tepelným čerpadlem

Tepelná čerpadla nám nabízejí jeden z nejmodernějších topných systémů. Hlavní použití je vytápění a ohřev teplé vody. Doplňkové použití tepelných čerpadel je jako klimatizace. V souvislosti s úsporami energie a neustálým nárůstem cen za teplo je tepelné čerpadlo vhodné na vytápění, protože má poměrně nízké náklady na provoz. Tepelné čerpadlo totiž nevyrábí vlastní teplo, ale pouze koncentruje teplo získané z přírody. Proto je několikanásobně účinnější než kotle ne pevná paliva, plyn a elektrické přímotopy.
 

Detail DISKUTOVAT (23 příspěvků)

Tepelná čerpadla

Ceny paliv a energií nezadržitelně rostou. Málokdo si dokáže představit, kam až současný trend půjde. Někteří z nás provádějí tepelné izolace rodinných domků, zateplují fasády panelových domů, osazují radiátory termostatickými hlavicemi a dělají jiná úsporná opatření, která alespoň částečně zamezí plýtvání energií.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Tepelná čerpadla pro každý dům

Mezi používanými zdroji tepla je tepelné čerpadlo výhodné díky svému úspornému provozu. Moderní tepelná čerpadla slouží jako centrální zdroj topné a užitkové vody. Poradí si také s chlazením a klimatizací. Důležitým faktorem, který mluví pro používání tepelných čerpadel je úspora peněz na vytápění.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Moderní topení, tepelná čerpadla

K vytápění domů slouží různé zdroje energie. Tepelné čerpadlo splňuje všechny nároky na bezpečný a ekologický zdroj tepla. Z ekologického hlediska jsou tepelná čerpadla dobrým řešením, protože ke své činnosti potřebují pouze elektřinu. Jako centrální zdroj tepla, topení a ohřevu teplé vody pro rodinné nebo pasivní domy je určitě nejvýhodnější tepelné čerpadlo. Díky své konstrukci a způsobu získávání energie ze vzduchu, vody nebo země jsou tepelná čerpadla jedním z nejlepších způsobů získávání tepla pro domácnosti. Ekonomické výhody pro domácnost při použití tepelných čerpadel znamenají značnou úsporu financí.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Princip funkce tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo zpracovává přírodní teplo. Princip funkce tepelného čerpadla je podobný jako u mrazničky jen s obráceným chodem. Vychází z mechanizmu přenosu tepla z jednoho místa na druhé. V tomto případě je to přenos tepla z okolního prostření do nemovitosti a jeho využití pro topení. Teplo se odebírá zemi, vzduchu nebo vodě. 

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla jsou dnes stále využívanějším produktem. Jde o zcela logický vývoj, neboť v dnešní době roste potřeba šetrit energie. To tepelná čerpadla bezesporu naplňují, neboť jeho provozní náklady jsou podstatně nižší, nežli u klasických způsobů vytápění rodinného domu. Jde o zcela automatický, bezobslužný topný systém, s velmi komfortním ovládáním.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe