Topení,
s odborníkem na vytápění

Elektrické

Elektrické vytápění domu

Elektrické topení je pohodlné: nekouří, nevytváří odpad. Vytknout mu lze snad jen to, že v peněžence působí průvan. Ani toto tvrzení však neplatí stoprocentně a závisí hlavně na tepelné charakteristice budovy. Vytápění elektřinou má ve starších nezateplených domech opodstatnění pouze jako doplňkové vytápění. Jako hlavní zdroj tepla se však vyplatí pouze v dobře zateplených domech. Můžeme jej rozdělit do dvou základních skupin - na přímotopné, a to lokální, nebo centrální, a akumulační.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Elektrické vytápění

K vytápění elektřinou se veřejnost staví více či méně skepticky, což může být způsobeno nejistotou ohledně vývoje cen elektřiny. Výhody této ušlechtilé energie jsou však nespornédodávka z elektrické sítě stabilní kvalita a vlastnosti paliva - význam této položky je mnohdy přehlížen, ale nižší výhřevnost nebo zvýšený... K vytápění elektřinou se veřejnost staví více či méně skepticky, což může být způsobeno nejistotou ohledně vývoje cen elektřiny. Výhody této ušlechtilé energie jsou však nesporné

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

U nízkoenergetických domů se vyplatí elektrické vytápění

S tepelným čerpadlem či s plynem vyjde vytápění levněji než elektřinou. Tohle pravidlo však dnes již neplatí vždycky. U nízkoenergetických a energeticky pasivních domů vyjde z porovnání nejlépe elektřina, přesněji řečeno velkoplošné sálavé systémy.

Ideální topný systém je totiž systém s maximálním topným povrchem, umožňujícím rovnoměrné rozložení tepla při nízké povrchové teplotě topidla. I u nás se proto stávají velkoplošné sálavé systémy stále oblíbenějšími.

Důvod je jednoduchý: dnešní novostavby mají velmi dobré tepelné vlastnosti a velkoplošné sálavé systémy – ať už podlahové, stěnové nebo stropní – dokážou i při nízkém plošném příkonu vyhřát místnost na požadovanou teplotu. Navíc díky oteplení konstrukcí docílíme tepelné pohody již při nižší teplotě vnitřního prostředí, což představuje nezanedbatelnou úsporu.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Elektrické radiátory

Elektrická topná tělesa pro přímotopné elektrické vytápění je osazeno elektrickým topným tělesem, které se připojuje přes vidlici do síťové zásuvky. Elektrické radiátory jsou expedovány s instalovanou nerezovou topnou tyčí, osazenou vidlicí do zásuvky. Radiátor je naplněn antikorozní kapalinou s bodem tuhnutí - 5°C a je odzkoušen. Elektrické otopné těleso lze po zakoupení ihned provozovat.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Elektrické vytápění

Využití elektřiny k vytápění představuje přijatelnou variantu zajištění dodávky tepla bez složitých zásahů do stavby. Vytápění elektřinou téměř nevyžaduje obsluhu, je takřka bezporuchové a dovoluje snadnou instalaci i v místech, kde by bylo zavedení teplovodních rozvodů problematické a ekonomicky nevýhodné. Využití elektřiny k vytápění představuje přijatelnou variantu zajištění dodávky tepla bez složitých zásahů do stavby. Vytápění elektřinou téměř nevyžaduje obsluhu, je takřka bezporuchové a dovoluje snadnou instalaci i v místech, kde by bylo zavedení teplovodních rozvodů problematické a ekonomicky nevýhodné.
 

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe