Topení,
s odborníkem na vytápění

Podlahové

Vytápění podlahy, typy podlahového topení

Jestliže se rozhodnete pro realizaci jakékoliv rekonstrukce nebo stavíte dům, je také velmi vhodné udělat si podlahové topení. Toto topení Vám dodá nejen dokonalý tepelný komfort, ale také je velmi praktické v tom, že Vám ušetří mnoho místa v místnostech. Ideální je, si zřídit podlahové topení v koupelně. Pokud se rozhodnete pro toto topení i v jiných místnostech, potom není nutné si ho dávat po celé místnosti. Ale pouze v místech, kde nejvíce chodíte. Přeci jenom tam, kde je třeba obývací stěna, nebo kuchyňská linka je toto topení zcela zbytečné.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Podlahové vytápění: ideální teplo současnosti

Obliba podlahových topných systémů v posledních letech stále stoupá. Díky novým materiálům se tak otevírají lepší možnosti energeticky úsporných zdrojů tepla, které v našich prostorech k bydlení vytvoří příjemné pohodlí.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Podlahové vytápění: Kdy se vám vyplatí?

O podlahovém vytápění se v poslední době mluví stále častěji v souvislosti s vybavováním nových bytů a domů. Podlahové vytápění lze ale bez větších problémů instalovat i dodatečně, do již vybavené domácnosti. Je ale takové vytápění výhodné?

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Jaká podlaha je vhodná pro podlahové vytápění?

Pokud je v místnosti podlahové vytápění, odborníci se jednoznačně shodují, že čím menší je tepelný odpor nášlapné vrstvy podlahy, tedy čím hůře izoluje, tím lépe. Proto byste jednoznačně neměli sahat po hrubých kobercích - i když ani kombinace některých typů koberců s podlahovým topením (teplovodním) se nevylučuje.

Můžete použít i atraktivní linoleum (známé i pod označením marmoleum), které se jako neprávem zapomenutá přírodní krytina opět vrací na výsluní zájmu architektů (a nejen jejich). Pro linoleum je nutný dokonale rovný podklad, v případě podlahového vytápění je důležité použít takovou nivelační hmotu, která vlivem vyšších teplot nepraská.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Podlahové topení - vodu nebo elektřinu?

Pokud jste již okusili pocit, který poskytuje podlahové topení, určitě nám dáte za pravdu, že to je pohodlí, které se dá vychutnávat plnými doušky. Pochvalovat si ho budete zejména tehdy, když venku vrže sníh a mráz proniká pořádně pod kůži. Při rozhodování o podlahovém topení máte na výběr dvě možnosti - elektrický nebo teplovodní systém. Víte jak si vybrat?

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Jak funguje elektrické podlahové topení

Víte jak funguje podlahové topení? Podlahové topení vyhřívá místnost přes plochu podlahy. V podlaze jsou uloženy topné vodiče, a to buď přímo (zalité mazaninou) nebo nepřímo v trubkách nebo kanálech. Aby se zabránilo hromadění tepla a přehřívání podlahy, neumísťuje se topení blízko krajů místností, kde má stát nábytek. Podlahové topení vyhřívá místnost přes plochu podlahy. V podlaze jsou uloženy topné vodiče, a to buď přímo (zalité mazaninou) nebo nepřímo v trubkách nebo kanálech. Aby se zabránilo hromadění tepla a přehřívání podlahy, neumísťuje se topení blízko krajů místností, kde má stát nábytek. Podlaha může být pokryta běžnými krytinami, jako je dlažba, PVC nebo parkety, případně vhodný koberec, který není příliš dobrou tepelnou izolací.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe