Topení,
s odborníkem na vytápění

Infrapanely

Infratopení jako zajímavá alternativa vytápění

Stále více se setkáváme s nepříjemnými dny, kdy ručička teploměru atakuje nulu nebo ji i pokoří. Abychom nezmrzli, musíme si přitopit. A když topit, tak proč třeba ne zrovna infračervenými zářiči? Jsou ekologické, dobře se instalují, ba co víc, přinášejí i spoustu výhod. Topné jednotky, infrapanely, vyzařují infračervené vlnění do okolí a okolní objekty, jako stěny, strop, podlahy, nábytek, ale také člověk sám, je absorbují. Kouzlo infrasystémů spočívá v tom, že dosahuje „tepelné pohody" i při značně redukované teplotě vzduchu, někdy až o tři až pět stupňů Celsia. Další výhodou je snížená prašnost.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Infrapanely

16.2.2011Infrapanely

Infrapanely - pro a proti… Lze pomocí infračervených sálavých panelů plnohodnotně topit? Vytápění je jednou z nejdůležitějších složek provozu domu a také jeho ekonomiky. Mnozí lidé jsou při volbě topného systému omezeni například nedostupností zemního plynu a současně odmítají fosilní paliva jako nehospodárná a neekologická. Řadu možností pak skýtá využití elektřiny a na řadu přicházejí otázky, která z nich je pro daný dům nejvhodnější.
 

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Infrapanely, nejlevnější topení

V dnešní době, kdy ceny energií neustále stoupají, hledáme nejlepší řešení, jak ušetřit. Novinkou ve vytápění rodinných domů i bytů je vytápění tepelnými vlnami prostřednictvím infrapanelů.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Nejůspornější vytápění kosmickou technologií

Lze namítnout, že infrazářiče nejsou ničím novým, léta se používají ve  zdravotnictví k léčebným a rehabilitačním účelům nebo k vytápění koupelen atp… Jenže u těchto klasických běžně používaných infrazářičů je použita vysoká teplota topeného elementu s větším podílem ohřevu vzduchu a díky zastaralým konstrukčním materiálům je třeba pro vytopení určitého prostoru značný příkon.
 

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Infrapanely: Vyplatí se jako hlavní zdroj vytápění?

Vytápět byt nebo dům elektřinou nemusí být příliš drahé, použije-li se ten správný zdroj. Vytápění infrapanely, neboli topnými obrazy, může být levnější než vytápění plynem. Jaké jsou výhody infrapanelů? Kolik stojí a jak vysoké jsou provozní náklady? Výrobci topných těles se předhánějí s nabídkami svých produktů a přesvědčují zákazníky, že právě ten jejich výrobek nám přinese úsporné řešení i tepelnou pohodu. Ne vždy se ale vyplatí investovat do poměrně drahých zařízení jen proto, abychom ušetřili jeden či dva tisíce ročně. Návratnost investice by se měla pohybovat v rámci několika let, nikoli desetiletí. A jak si stojí infrapanely? Vyplatí se jejich provoz?

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Vytápění infrapanely

Topné infrapanely - módní hit, estetická záležitost, úsporná varianta vytápění, nebo prostě jenom další z mnoha možností, jak vyhřívat interiér? Pokusili jsme se najít odpověď. Nabídka firem, které se zabývají prodejem infrapanelů, často nekriticky tyto výrobky vychvaluje - hovoří například o „absolutně nejúspornějším typu topení", o šedesátiprocentní úspoře nákladů a reklamní expert neváhá potenciální kupce přesvědčovat o tom, že pokud je jim teplo u běžného topení, vlastně jim ve skutečnosti teplo není. Na stánkách propagujících infrapanely jednou čteme, že jde o nejstarší topnou technologii světa (vždyť už pračlověk se hřál u horkých kamenů), podruhé jsou pokračováním kosmických technologií osvědčených v mrazivém vesmíru. Už taková prezentace sama o sobě vyvolává podezření, nebo se alespoň může stát motivem pro zkoumání, jak to vlastně s infrapanely je.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe